info2shop

Jaké brýle nosí celebrity a známé osobnosti VI. - MUDr. Michael Vít

Do povědomí nám vstoupil nejedním krizovým scénářem a hrozbami epidemií, pandemií, varováními před různými nákazami a onemocněními, ale i nabádáními k preventivnímu očkování a podobně. Naposledy jsme si při jeho slovech strkali teploměr do podpaždí (samozřejmě, že již ne ty rtuťové - ty nám zakázal užívat již před rokem) a hromadně zkupovali všechny zásoby roušek z lékaren, abychom se nenakazili  prasečí chřipkou. Díky němu již neříkáme, že jsme nachlazení, ale že trpíme akutním respiračním onemocněním a v osobních slovnících nám chřipku nahradila směs znaků jako H1N1, H5N1 a podobně... a neléčili jsme ji již běžným aspirinem nebo paralenem, ale zapisovali jsme se do nekonečných pořadníků, abychom získali speciální antivirotika Tamiflu či Relenza. Při procházkách přírodou již nesledujeme létající ptáky nad hlavami, ale s hrůzou koukáme pod nohy, abychom botou nenarazili na z hnízda vypadlou vlaštovku, načež telefonem voláme tísňovou linku hasičů, kteří následně uzavřou ve skafandrech celou oblast. Po návratu se úzkostlivě prohlédneme, zda si na naší krvi nepochutnává zakouslé klíště a po jejím odstranění jej rychle balíme do obálky a zasíláme na analýzu, zda není infikováno klíšťovou encefalitidou nebo lymskou boreliozou. Došlou poštu rozlepujeme v gumových rukavicích a při kdejaké rozsypané mouce na zemi se sjíždí speciální jednotka pro teroristickou hrozbu antraxem.
Kdo je tím vlivným mužem, jenž nám tak vhání strach do tváře a trpíme psychickými chorobami jako hypochondrie, paranoya či obsedantní porucha? Není to nikdo jiný, než hlavní hygienik České republiky MUDr. Michael Vít.Nehledáme a nesoudíme zde však činy, nehodnotíme jak se na nás tento člověk dívá, nýbrž hledáme skrze co se na nás dívá, a jelikož jsme na stránkách zabývajícími se optikou, zajímají nás především brýle, které tento český lékař nosí. Svůj přísný a nekompromisní pohled ztvrdil brýlemi italské značky Augusto Valentini design, která spolu se značkami Look Occhiali, Look@me, Lookkino a dalšími spadají do společného italského koncernu Look Occhiali, která vznikla již v roce 1978 původně jen jako umělecká řemeslnná dílna. Dnes je z ní již společnost, která se zařadila mezi ty, co udávají módní tón v brýlových obrubách a se značnou dávkou nacioanalismu se chlubí sloganem "Made in Italia".
Do České republiky brýle těchto značek distribuuje společnost Strabilia s.r.o.

Základní údaje osobnosti

    MUDr. Michael Vít, Ph.D.

 • Datum narození: 31. října 1951
 • 1970—1976 vystudoval Lékařskou fakultu hygienickou Univerzity Karlovy v Praze
 • Okresní hygienická stanice ve Frýdku-Místku, oddělení pracovního lékařství
 • 1990 - 1998  Krajská hygienická stanice v Ostravě, vedoucí úseku toxikologie
 • 1998—2000 Krajská hygienická stanice v Ostravě  úsek hygieny práce a nemocí z povolání.
 • Od roku 2000 je hlavním hygienikem České republiky a náměstkem ministra zdravotnictví.
 • Je ženatý, má dvě dcery.

Jaké brýle nosí?

 • Značka: Augusto Valentini
 • Výrobce: italská společnost Look occhiali
 • Dovozce do ČR: Strabilia s.r.o.
 • Charakteristika značky: Čistý design, kreativita prostá jakéhokoliv konformismu. Pro člověka, který upřednostňuje elegantní, avšak mladistvý, výrazně osobitý styl
 • Model: 70137 col. 958
 • Cena: cca 6000,- Kč

můj účet